Jak to všechno začalo...

Vše začalo Katíkem, křížencem bulíka a staforda. Vzhledem nebyl ani bulík ani staford, prostě něco mezi. Povaha úžasná, ale těch nemocí co měl :-( Už od malička měl bulky v meziprstí, ekzémy a různé "zanedbatelné" problémy, které se s postupem času začaly zhoršovat. Poslední čtyři roky byl téměř bez přestání na kortikoidech, ze začátku, protože si něvěděli veterináři rady a později kvůli tomu, že už nebylo jiné řešení. Bez nich nemohl chodit a měl silně zanícenou kůži. Děkuji bohu za to, že až do konce svých dní vypadal šťastný. Umřel v jeho nedožitých 8 letech.

Nicméně on nás dovedl k dalšímu našemu bulíkovi - fenečce Aimée. Chtěli jsme Katíkovi pořídit kamarádku, která mu zvedne náladu. Nepovedlo se. Nikdy ji neměl rád, ale naučili jsme ho ji tolerovat.

Ji už jsme hledali se skušenostmi s nemocemi a snažili jsme si dávat velmi dobrý pozor u koho vybíráme. Díky tomu jsme oslovili spoustu chovatelských stanic nejen z České republiky. Nedočkavě jsme hledali více jak půl roku a teprve potom se na nás obrátilo štěstí v podobě naší Aimée.

Aimée nás přivedla k výstavám, které nás začaly hodně bavit. A když už jsme chodili na výstavy a v patnácti měsích jsme Aimée otestovali a zjistili, že je zdravá, tak už jsme přemýšleli nad vlastní chovatelskou stanicí.

Protože Katík Aimée nesnesl a chtěl mít svůj klid, tak jsme zopakovali náš původní plán, aneb chudinka Aimée nemá si s kým hrát. A tak jsme opět hledali kamarádku. Tentokrát jsme ale již hledali pouze v zahraničí. A na konec jsme si místo kamarádky pořídili kamaráda, nebo spíše pořádného smrada Kida.

Z tohoto všeho nakonec vzešel plán a sen - mít plně testované, zdravé psy a předávat naději ve zdravý chov bulíků dál, skrze štěňátka.

Kontakt

CHS LACEDAEMON Michal Bělík a Kateřina Čalová
Ublo
Vizovice
76312
737 466 943
calovakaterina@seznam.cz